Chovatelská stanice

Krátce o vzniku CHS Spanilá Jolanta…

Chovatelská stanice Spanilá Jolanta, dřívě pouze Jolanta patřila mojí mamince Yvoně Fojtíkové. Stanice vyvedla mnoho kvalitních psů, především králičích jezevčíků dlouhosrstých jejichž chovem se zabývala od prvního jedince Artemis zo Žďiarského polesia narozená 4.1983 v Bratislavě. Po úspěšné Artemis jsme si nechali štěně fenku Afrodita Jolanta a chov pokračoval…

 
Artemis Zo Zdiarskeho polesia * 4.1983   
 
 
 ohlédnutí se za chovanými jedinci
Black Pearl Sarmando Dream „Perlita“  *10.1.2008 – 24.2.2022

matka Reila Scottish Leader a otec Ludstar Vincenzo.
Import Lotyšsko. Perlitka byla hravé povahy, jejími koníčky byly hra s tenisákem, plavání.
Při lovecké praxi velice ráda vystavovala drobnou zvěř, měla perfektní nos, získala u zkoušek známku 4. Při hledání byla systematickáa spolehlivá, s rozvahou gordona ráda vytrvale hledala.
Měla smysl pro humor a naší smečky byla alfou. Zkoušky vloh, podzimní zkoušky v I ceně.Dne 2.9. 2012 Perlitka uspěla u speciálních zkoušek z vodních prací v I.ceně.
Perlita měla také úspěšně složené canisterapeutické zkoušky.

 
Bára Slatinský vršek „Baruna“ reg.: ČLP/FCR/2027 Narozena: 6.7.2008 – + 20.8.2018 Matka: Bessy Lakam Silver, Otec: Argo ze Šidláku Zkoušky: OVVR, PZ retrieveru – I.c. Bára byla aktivně užívána v myslivecké praxi
Eliška Xsarah Eustach
*3.4.2004 – 26.11.2017 Trpaličí fenka hladkosrstého jezevčíka s vyjímečnou povahou, vytrvalostí a odvahou. Vzpomínky na na ni jsou hluboce vryty pod kůží celé rodiny.
 
Gordie „Gordie“ Berry Klamap Debra, narozená 31.12.1996, fenka gordonsetra přišla k nám jako roční fenka z Prahy – Černošic z chovné stanice Klamap, paní Maria Prokůpkové, po tragické nehodě našeho prvního gordonka. Na klubové výstavě v Panenských Břežanech v roce 2000 V1,CAC,KV, úspěšně složila také zkoušky vloh, speciální zkoušky vodní práce. Opustila nás 24.1.2008 Hessy a Gordie Grejsi „Grejsi“ Cela z Želečky, první fenkou gordonsetra v našem chovu, z pracovně vedených chovů. Bohužel v necelých třech letech tragicky zahynula. Hessy Hessy z Falenky *15.1.1997  byla příslušnicí anglického kokršpaněla vícebarevná (modrý bělouš s pálením) Hessinka odchovala několik vrhů štěňat. Zkoušky vloh slídičů. Afrodita Jolanta králičí dlouhosrstá fenka z vrhu Artemis. BZ Artemis zo Ždiarského polesia králičí dlouhosrstý jezevčík barvy černé s pálením, byla průkopnicí chovu jezevčíků v naší rodině. Byla přivezena z Bratislavy. BZ – hlasitá na stopě.